atu-pracownia

Projekty

park gutenberga wnętrza 2019

Wnętrza nowoczesnej willi w Gdańsku

Projekt ekskluzywnego wnętrza w Parku Gutenberga

 Ogromnie cieszymy się, że mieliśmy wkład w ten projekt, który stał się dla nas w pewnym sensie przełomowy. Nieczęsto młoda pracownia architektoniczna ma szansę zaprezentować swoje możliwości i mieć wpływ na budynek, który staje się w pewnym sensie wizytówką w swojej lokalizacji, do tego tak rozpoznawalnej w mieście.

 Rezydencja w centrum miasta

 Na wyjątkowy charakter tej inwestycji ma wpływ wiele czynników, ale głównym jest lokalizacja. Nie tylko dlatego że ul. Romera przy której stoi wspomniana willa łączy się z ulicą Jaśkowa Dolina, dobrze skomunikowana, jedna z głównych arterii komunikacyjnych we Wrzeszczu (dzielnicy Gdańska), ale i dlatego, że w tym miejscu łączy się historia z nowoczesnością i postępem.

Wrzeszcz – dzielnica willowa

Już w XVIII wieku zamożni mieszkańcy miasta, czyli Gdańska, przybywali do Wrzeszcza do swoich włości aby odpocząć od zgiełku i hałasu. Okolice lasów i parków dawały im wytchnienie i odprężenie. I tak do dzisiaj spacerując lub nawet jadąc samochodem wzdłuż ul. Jaśkowej Doliny można poczuć się, jak w wehikule czasu. Zielona, zacieniona ulica, otoczona altanami, willami i przestrzenią. Zamiast iść wzdłuż drogi, można spokojnie wybrać równoległą drogę na skraju parku by z lekkiego podwyższenia terenu obserwować podwórka i zapiecek tej części miasta.

Więcej o samej bryle i budynku piszemy na naszej stronie w zakładce o architekturze.

 Wnętrza klasyczne w nowoczesnej odsłonie

Tworząc nasze koncepcje dla tej inwestycji szukaliśmy inspiracji w jej otoczeniu i historii miejsca, łącząc to z udogodnieniami na miarę dzisiejszych zamożnych mieszczan. Naszym celem było stworzenie intuicyjnych przestrzeni, ułatwiających funkcjonowanie, cieszących oko, trwałych i ponadczasowych z nutką historyzmu.

 Nowoczesna elegancja i podręczny eklektyzm

 Przedstawione wizualizacje wnętrza willi w Parku Gutenberga dotyczą projektu części wspólnych, takich jak korytarze, klatki schodowe, wejścia do mieszkań i wejście do budynku oraz przykładowy projekt apartamentu. Trzy ostatnie zdjęcia w galerii pochodzą ze strony dewelopera i pokazują stan powykonawczy. Naszym zamysłem i celem inwestora było stworzenie przestrzeni ponadczasowych ale z nutą historyczną odwołującą się do lokalizacji i historii miejsca. 

W kolorystyce chcieliśmy nawiązać do monochromatycznej elewacji i zachować wąską gamę barw. Mocne, czarne akcenty dodają kontrastów i wybijają złote elementy. Głównym motywem przewodnim są odcienie szarości i sztukaterie przecinane czarnymi akcentami paneli drewnianych paneli ściennych.

Podkreślenie geometrii

Podkreślenie nowoczesnego charakteru wnętrza uzyskaliśmy poprzez kontrastowe zestawienie płaszczyzn i geometryczne akcenty w postaci lamp, paneli i podziałów sztukaterii. Pionowe elementy takie jak lamele, tralki i listwy podkreślają kierunek wertykalny, podnoszą optycznie pomieszczenia i dzielą wizualnie przestrzenie. 

Projekt apartamentu we Wrzeszczu

Oprócz części wspólnych budynku przedstawiamy też przykładowy apartament z antresolą. Wykończony w ciemnym ale naturanym, orzechowym drewnie, z akcentami zieleni w szlachetnym, oliwkowym odcieniu. Ważnym elementem wnętrza są schody, które założyliśmy że muszą być lekkie i nowoczesne. Postawiliśmy na ażurowe schody ze stalową belką dolną, ale stopnicami z litego drewna. 

Charakteru glamour dodają akcenty i dodatki w kolorze ciepłego złota i miedzi oraz nowoczesne oświetlenie. Postawiliśmy na przestrzeń, w wykończenie z materiałów premium. Wszystko dopełniają założenia funkcjonalne z zakresu połączenia tego ekskluzywnego wnętrza z technologią smart home. Dzięki niej z poziomu własnego smartphona lokatorzy mogą zarządzać oświetleniem, nagłośnieniem, a także innymi funkcjami które jesteśmy w stanie umieścić w projekcie i pomóc dobrać.

Willa w Parku Gutenberga

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej inwestycji, zachęcamy do zajrzenia na stronę inwestycji, gdzie zobaczyć można przepiękne zdjęcia naszego miasta Willa – Park Gutenberga. Zapraszamy serdecznie.