Ogromnie cieszymy się, że mieliśmy wkład w ten projekt, który stał się dla nas w pewnym sensie przełomowy. Nieczęsto młoda pracownia architektoniczna ma szansę zaprezentować swoje możliwości i mieć wpływ na budynek, który staje się w pewnym sensie wizytówką w swojej lokalizacji, do tego tak rozpoznawalnej w mieście.
Rezydencja w centrum miasta
Na wyjątkowy charakter tej inwestycji ma wpływ wiele czynników, ale głównym jest lokalizacja. Nie tylko dlatego że ul. Romera przy której stoi wspomniana willa łączy się z ulicą Jaśkowa Dolina, dobrze skomunikowana, jedna z głównych arterii komunikacyjnych we Wrzeszczu (dzielnicy Gdańska), ale i dlatego, że w tym miejscu łączy się historia z nowoczesnością i postępem.
Już w XVIII wieku zamożni mieszkańcy miasta, czyli Gdańska, przybywali do Wrzeszcza do swoich włości aby odpocząć od zgiełku i hałasu. Okolice lasów i parków dawały im wytchnienie i odprężenie. I tak do dzisiaj spacerując lub nawet jadąc samochodem wzdłuż ul. Jaśkowej Doliny można poczuć się, jak w wehikule czasu. Zielona, zacieniona ulica, otoczona altanami, willami i przestrzenią. Zamiast iść wzdłuż drogi, można spokojnie wybrać równoległą drogę na skraju parku by z lekkiego podwyższenia terenu obserwować podwórka i zapiecek tej części miasta.
Więcej o samej bryle i budynku piszemy na naszej stronie w zakładce o architekturze.
Wnętrza klasyczne w nowoczesnej odsłonie
Tworząc nasze koncepcje dla tej inwestycji szukaliśmy inspiracji w jej otoczeniu i historii miejsca, łącząc to z udogodnieniami na miarę dzisiejszych zamożnych mieszczan. Naszym celem było stworzenie intuicyjnych przestrzeni, ułatwiających funkcjonowanie, cieszących oko, trwałych i ponadczasowych z nutką historyzmu.
Nowoczesna elegancja i podręczny eklektyzm
Przedstawione wizualizacje wnętrza willi w Parku Gutenberga dotyczą projektu części wspólnych, takich jak korytarze, klatki schodowe, wejścia do mieszkań i wejście do budynku oraz przykładowy projekt apartamentu. Trzy ostatnie zdjęcia w galerii pochodzą ze strony dewelopera i pokazują stan powykonawczy. Naszym zamysłem i celem inwestora było stworzenie przestrzeni ponadczasowych ale z nutą historyczną odwołującą się do lokalizacji i historii miejsca.
W kolorystyce chcieliśmy nawiązać do monochromatycznej elewacji i zachować wąską gamę barw. Mocne, czarne akcenty dodają kontrastów i wybijają złote elementy. Głównym motywem przewodnim są odcienie szarości i sztukaterie przecinane czarnymi akcentami paneli drewnianych paneli ściennych.
Podkreślenie nowoczesnego charakteru wnętrza uzyskaliśmy poprzez kontrastowe zestawienie płaszczyzn i geometryczne akcenty w postaci lamp, paneli i podziałów sztukaterii. Pionowe elementy takie jak lamele, tralki i listwy podkreślają kierunek wertykalny, podnoszą optycznie pomieszczenia i dzielą wizualnie przestrzenie.
Oprócz części wspólnych budynku przedstawiamy też przykładowy apartament z antresolą. Wykończony w ciemnym ale naturanym, orzechowym drewnie, z akcentami zieleni w szlachetnym, oliwkowym odcieniu. Ważnym elementem wnętrza są schody, które założyliśmy że muszą być lekkie i nowoczesne. Postawiliśmy na ażurowe schody ze stalową belką dolną, ale stopnicami z litego drewna.
Charakteru glamour dodają akcenty i dodatki w kolorze ciepłego złota i miedzi oraz nowoczesne oświetlenie. Postawiliśmy na przestrzeń, w wykończenie z materiałów premium. Wszystko dopełniają założenia funkcjonalne z zakresu połączenia tego ekskluzywnego wnętrza z technologią smart home. Dzięki niej z poziomu własnego smartphona lokatorzy mogą zarządzać oświetleniem, nagłośnieniem, a także innymi funkcjami które jesteśmy w stanie umieścić w projekcie i pomóc dobrać.
Willa w Parku Gutenberga