atu-pracownia

Projekty

park gutenberga 2019

Park Gutenberga i architektura Gdańskiego Wrzeszcza

Projektowanie architektury w tak wyjątkowych i rozpoznawalnych miejscach dużych miast, do których zaliczamy Gdańsk, jest wyzwaniem  które podejmujemy z niezwykłą ekscytacją. W przypadku tej inwestycji mieliśmy kluczowe zdanie na etapie koncepcji i jesteśmy odpowiedzialni za wizualną część zewnętrzną budynku powstałego przy ulicy Romera. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych w Gdańsku realizacji naszego autorstwa, właśnie ze względu na swoją lokalizację i dopasowanie architektury do istniejącej zabudowy. Park Gutenberga to okolice ulicy Jaśkowa Dolina. Słyną z zachwycającej, ekskluzywnej architektury, a kameralności dodaje im bezpośrednia okolica parku, bliskość Teatru Leśnego przy jednoczesnym świetnym skomunikowaniu i bliskości do centrum miasta.  

Nowoczesny projekt ekskluzywnej zabudowy

Wrzeszcz jest dzielnicą Gdańska o ciekawej historii, która zostawiła swój ślad w postaci unikatowej i dobrze zachowanej architektury rezydencjalnej. Niegdyś – elitarna część zabudowy Trójmiejskiej, dla zamożnych mieszczan, oaza spokoju i sielanka, dzisiaj centrum logistyczne i świetnie rozwijająca się zielona przystań przy centrum miasta. Dzisiaj trudno utrzymać się tak dużym budynkom prywatnym, a nowopowstałe zabudowy zazwyczaj są wersją mniej dekoracyjną, ekonomiczną. W tym przypadku jednak mieliśmy okazję tworzyć bryłę i zamysł budynku który z założenia miał wpisywać się w zastaną architekturę i kontekst dzielnicy. 

Projekt architektoniczny

Zlecony projekt zakładał powstanie nowego budynku przy ulicy Romera, dla zabudowy wielorodzinnej. Sama dzielnica i jej historia dostarczyła nam wiele inspiracji i zachęcała do pracy. Aby wpisać się w zastaną architekturę postawiliśmy na elegancką formę w nowoczesnym, monochromatycznym odcieniu. Zadbaliśmy również o wnętrza. Projektowana willa wielorodzinna zwieńczona dachem mansardowym ma trzy kondygnacje. Wewnątrz został zaopatrzony w pełne udogodnienia, takie jak winda schodzącą z hali garażowej czy wyposażenie smart home. Projekt zakłada funkcjonalność i wyposażenie nowoczesnych zabudowań wielorodzinnych w wykończeniu premium z połączeniem wyjątkowości i klasycznego wyglądu nawiązującego do tożsamości miejsca.

 Luksusowe apartamenty w Gdańsku

Przekazany i zrealizowany przez dewelopera budynek wielorodzinny podzielony jest na lokale, z których niektóre posiadają własny ogródek, inne antresolę. Nasze przykładowe rozwiązania dla apartamentu z antresolą a także projektowane przez nas wnętrza części wspólnych budynku pokazujemy w osobnej zakładce projektu – WNĘTRZA.

Willa w Parku Gutenberga

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej inwestycji, zachęcamy do zajrzenia na stronę inwestycji, gdzie zobaczyć można przepiękne zdjęcia naszego miasta Willa – Park Gutenberga