atu-pracownia

Projekty

Apartament wakacyjny w Gdańsku 2021

Niewielki apartament na wakacyjne wypady do miasta

 

 Urokiem nadmorskich miejscowości, takich jak Gdańsk, jest ich możliwość odpowiedzi na potrzeby zarówno mieszkańców stałych jak i tych “przyjezdnych”. I tak zakupując niewielkie mieszkanie, a czasami i spory metraż lub nawet dom, zyskujemy dodatkowe miejsce do rodzinnych spotkań poza swoim stałym miejscem zamieszkania, z dostępem do wszystkich miejskich udogodnień, w bliskości natury, z dostępem do morza.

 

Apartament z zabudową do spania

 

W powyższym projekcie zadbaliśmy o to, by w przekazanej nam powierzchni dać możliwość spania całej czteroosobowej rodzinie. Wyodrębniliśmy zabudowę na pełną wysokość pomieszczenia, która mieści pełnej wielkości przestrzenie do spania. Do tego rozkładana sofa to znany i lubiany sposób na tymczasową przestrzeń dla dwóch lub trzech osób. Idealne wykonanie i spasowanie z naszym pomysłem zawdzięczamy zaprzyjaźnionemu z naszą firmą fachowcowi. Mamy szczęście pracować z kreatywnymi stolarzami, który chętnie zamieniają nasze projekty w realizacje i dają im życie.

Łóżko piętrowe to również gratka dla dzieci. Spanie pod sufitem ekscytuje, odpowiada na naturalną potrzebę znalezienia niewielkiego kąta, nada wakacyjnym wyjazdom odrobinę przygody.

 

Ciepłe barwy lata we wnętrzu

 

Mimo, iż projekt ten powstał w 2021 roku, wciąż jego kolorystyka jest bardzo aktualna, a ostatnimi czasy wręcz zyskuje na popularności. Lekkie barwy, pastelowe kolory zmieszane z ciepłym naturalnym drewnem – dopełnione złotymi dodatkami i romantyczną fototapetą – dają małe, ale przyjemne wnętrze które umilać ma nawet deszczowe dni podczas pobytu.

Mieszkanie na lato, na lata

Projektując mieszkania i apartamenty wakacyjne, zwracamy uwagę, czy korzystać z nich będą tylko stali domownicy, którzy są właścicielami, czy jest to mieszkanie na wynajem. W każdym wariancie chcemy stworzyć przestrzeń funkcjonalną, przyjazną ale, i przede wszystkim, trwałą. Lokal który nie służy jako stałe miejsce zamieszkania, nie potrzebuje na przykład tak dużej ilości miejsca do przechowywania w kuchni, garderoby czy piwnicy do składowania.

Co może być w apartamencie lub mieszkaniu wakacyjnym?

Z niektórych funkcji i przestrzeni możemy zrezygnować, projektując wnętrze na wypady. Uzyskany metraż możemy zamienić na coś bardziej przydatnego, lub zrealizować zachcianki lub marzenia właścicieli. Jeżeli jest miejsce, możemy zaproponować trochę inne zaaranżowanie wnętrz, pod specjalne wymagania, na przykład:
– zaprojektować miejsce do suszenia pianek neoprenowych
– przewidzieć nienasiąkliwe przestrzenie i powierzchnie odporne na namoczenie
– stworzyć przestrzeń na balkonie lub dużym salonie do posiedzeń w większym gronie, lub obserwacji nieba, widoków
– zaproponować pokój zabaw dla dzieci lub elementy urozmaicające im pobyt w domu w deszczowe dni
To tylko kilka propozycji, które proponujemy w przypadku projektowania apartamentów wakacyjnych dla rodzin.

Apartament rodzinny

 Duże znaczenie przy projektowaniu przestrzeni, szczególnie tych niewielkich, robią relacje domowników. Najłatwiej projektuje się wnętrze dla singla lub pary. Możemy pozwolić sobie na więcej otwartych przestrzeni, romantyczne dekoracje, eleganckie dodatki i miejsce na hobby. 
Wnętrze dla rodziny, rzadko kiedy oznacza to samo. kiedy w grę wchodzą dzieci, musimy wziąć pod uwagę ich wiek, charakter i upodobania. Na szczęście w tym projekcie mieliśmy za zadanie stworzyć apartament dla bardzo otwartej, życzliwej i zgranej rodziny. Życzymy z całego serca by po latach nasze wnętrze się zestarzało, a zmienił się jedynie świat za oknem.


Projekt mieszkania na wynajem okazjonalny

Inaczej trochę wygląda projektowanie na wynajem krótkoterminowy. Bardziej zwracamy uwagę na trwałość i niezawodność użytych elementów. W niektórych przypadkach lepiej wydać trochę więcej pieniędzy raz, i mieć spokój na dłużej, ale dla niektórych elementów wyposażenia lepiej z góry przewidzieć wymianę co kilka lat lub odnowienie, aby nie przepłacić.

Z doświadczenia naszego i naszych klientów, które rozwijamy z każdym projektem i zawsze usłyszymy coś zaskakującego, zwracamy uwagę i wspólnie z inwestorem dyskutujemy o wyważanych drzwiach, urywanych szynach, zarysowaniach na frontach, czy porysowanych narożnikach ścian i mebli.

Wnętrze mieszkania pod wynajem, z założenia powinno spełniać główne funkcjonalne założenia pokoju hotelowego – być intuicyjne, łatwe w obsłudze.

Po więcej inspiracji i naszych pomysłów a także możliwość podejrzenia nas od kuchni zapraszamy na nasze social media – Strona na Facebooku