atu-pracownia

Projekty

gdynia 2022

Nowoczesne wnętrze w Gdyni

Czasami w naszym biurze Tworzymy wnętrze pod wymiar dla jego przyszłych mieszkańców, czasami jednak projektujemy wnętrza które mają nęcić i zachęcać do zamieszkania. To współpraca z deweloperami, dla których potrzebne są wizualizacje sprzedażowe ale również następnie profesjonalna ekipa wykonawcza które te wizualizacje urzeczywistni. Zapraszamy po mały spacer po jednym z wnętrz w Gdyni które zaprojektowaliśmy w 2021 roku a jego realizacja skończyła się w rok później. 

 

Projektowanie wnętrz

W tworzeniu wizualizacji sprzedażowych pomaga nam znajomość kompozycji, podstawy malarstwa i fotografii które każdy z nas przeszedł. To etap w którym słuchamy tych artystycznych głosów w głowie. Tworząc wizualizacje fotorealistyczne liczą się bardzo faktury, światło, kompozycja, a nawet dobrany kadr. Natomiast już na tym etapie wiemy co i jak możemy potem zrealizować. Wybieramy rozwiązania dostępne i realne do zrealizowania. 

 

Home staging w 3d

Staramy się pokazać nie tylko wnętrze z jego wyposażeniem i umeblowaniem, ale zawrzeć pierwiastek ludzki. Pokazać życie, które wypełnia pomieszczenia. To właśnie przerzucony kocyk na kanapie, rozrzucone zabawki, zapalone lampki czy lekko rozwarte drzwi i przekręcone krzesła, dają poczucie czegoś bardziej człowieczego i realnego. Za każdym razem staramy dobrać się sposób tworzenia wizualizacji do charakteru całej inwestycji. 

 

Wnętrze modern czy glamour?

Nie musimy się zastanawiać, gdyż to co przedstawiliśmy powyżej można spokojnie opisać jako modern glamour. To znacznie jaśniejsze, delikatniejsze wnętrze z wykorzystaniem połyskujących przestrzeni i lśniących akcentów, o eleganckim charakterze, ale bez ciężkości i patetyzmu tego stylu w jego pierwotnym znaczeniu. Czasami określenie stylu w jakim nasi klienci chcą swoje wnętrze nie przychodzi łatwo. Niestety niektóre z popularnych określeń są nadużywane lub używane niepoprawnie nawet w popularnych publikacjach, przez co straciły znaczenie lub zostało ono bardzo rozmyte. Na szczęście nie potrzebujemy terminologii do określenia odczuć i wrażeń. Jeżeli coś ma być lekkie, przystępne, eleganckie ale rodzinne, mniej więcej zbudowaliśmy już ramy w których będziemy się poruszać. Proponujemy nie przywiązywać się i nie stresować nazwami, a skupić na tym co one tak naprawdę dla nas znaczą i co mają pokazać. 

 

Wnętrze uniwersalne

Przy projektowaniu wnętrza, rozumiemy to jako wnętrze, które dopiero po zamieszkaniu i wprowadzeniu do życia nabierze bardziej personalnego charakteru. Ale naszym zadaniem jest zachęcenie i pobudzenie wyobraźni, pozwolenie sobie na chwilę wyobrażenie sobie siebie w danej przestrzeni. Staramy się by każdy mógł się wpasować.