atu-pracownia

Projekty

wnętrze biurowe
w jagatowie 2021

Nowoczesne wnętrze biurowe

Projekt koncepcyjny przestrzeni biurowej w Jagatowie

Nowocześnie i kontrastowo, z akcentami zieleni i naturalnego drewna. Dla inwestorów w Jagatowie stworzyliśmy przestrzeń energetyzującą, pozwalającą na swobodną pracę na różnych stanowiskach. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z tym projektem.

Co na ścianie co na suficie?

Głównym i wiążącym elementem tego wnętrza jest ażurowy, metalowy sufit chowający wizualnie elementy instalacyjnie nad sobą, jednocześnie dając obniżenie dla instalowania oświetlenia i wygłuszenie, rozproszenie dźwięków. Drugim mocnym akcentem są czarne ściany w wykończeniu satynowym, aby odbijać światło i nie dawać poczucia mrocznego wnętrza. 
Na frontach, ścianach i w postaci lamp postawiliśmy na podkreślenie pionów. Powtarzające się akcenty wertykalne podwyższają optycznie wnętrza, dzielą przestrzenie. 
Mocnym i charakterystycznym elementem są również diagonalne, ukośne linie dzielące fronty, ściany i zabudowy stolarskie. Do tego nawiązuje też ułożenie linearnego oświetlenia LED w ciągach komunikacyjnych.

Open space a wydzielone biuro 

Nastała nowa era – popandemiczna. Ostatnie lata zrewolucjonizowały i zmusiły nas do zmiany myślenia o przestrzeniach do pracy. Wracamy już i stabilizujemy nasze zwyczaje pomiędzy home office – zaadaptowanymi kątami przestrzeni prywatnych do celów biurowych – a biurem. Mimo wszystko pandemia uwolniła nas trochę od myślenia o obowiązkowej pracy w miejscu pracodawcy. Dała nam możliwość elastycznego przeplatania stref prywatnych z zawodowymi. 
Przy tej powierzchni na szczęście znalazło się miejsce na wyznaczenie osobnych pomieszczeń dostosowanych do potrzeb osób w nich pracujących. Zapewniliśmy potrzebne przestrzenie do przechowywania a także zmiany pozycji podczas wykonywanej pracy, odpoczynku i spotkań.