atu-pracownia

Projekty

części wspólne kampinova 2021

Wnętrza części wspólnych – wizualizacje korytarzy

Przestrzenie wydzielone w zabudowie wielorodzinnej

Projekt koncepcji i wizualizacje części wspólnych na osiedlu Kampinova w Gdańsku dla jednego z Trójmiejskich deweloperów. 

Projekt na co dzień dla każdego

Przy okazji innych projektów części wspólnych pisaliśmy, że dobrze zaprojektowane części wspólne budynków wielorodzinnych są jak buty lub biżuteria, a nawet porównaliśmy je do tapicerki samochodowej. Moglibyśmy jeszcze do bielizny, ale raczej już nie trzeba mnożyć przykładów. Dokładnie chodzi nam o elementy uzupełniające, które projektowane są z założenia dla wielu, różnych użytkowników, mają im dobrze służyć, umilać jakieś codzienne czynności a przy tym dodawać wartości naszemu istnieniu. I tak właśnie w przypadku tworzenia koncepcji korytarzy, widoku drzwi wejściowych do mieszkań czy wind, klatek schodowych, chcemy stworzyć i zapewnić produkt najwyższej jakości.

Wizualizacje sprzedażowe dla deweloperów

Wnętrze części wspólnych jest też ważnym elementem dla całej inwestycji. Fotorealistyczne wizualizacje przydają się deweloperowi do zobrazowania wnętrz przyszłym inwestorom. W ten sposób, kiedy w rzeczywistości jeszcze budynek się dokańcza, wszyscy – inwestor, ekipa budowlana, deweloper, i inni zainteresowani, mają już wyobrażenie o tym, co powstanie, jak będzie wyglądało. 

Kolory i materiały użyte na elewacjach i we wnętrzach staramy się dobierać uzupełniająco i kompatybilnie. Elementy naturalne dodają elegancji i wyciszają. Szare podłogi zniwelują brud nanoszony z dworu. Powierzchnie dotykane często: poręcze, klamki, gałki, staramy się zawsze wybrać o parametrach najmniej podatnych na zostawienie odcisków, najbardziej wytrzymałych na ścieranie. 

Fotorealistyczne wizualizacje

Dla projektów które są produktami sprzedażowymi często mamy przyjemność tworzyć fotorealistyczne wizualizacje. To, że ładny obrazek przyciąga wzrok i cieszy oko wiemy wszyscy, ale to nie wszystko co robią nasze wizualizacje. Są pomocą w komunikacji pomiędzy klientami a deweloperem jak i deweloperem a wykonawcą. Dzięki doświadczeniu w branży architektonicznej jesteśmy w stanie dobrać i odzwierciedlić odpowiednie materiały, nanieść potrzebne elementy komunikacji, oznaczyć ciągi piesze. Jeżeli trzeba lub wpływa to jakoś znacząco na projekt i jest jego ważnym elementem, nanosimy również tabliczki oznaczeń dróg ewakuacyjnych, przeciwpożarowych i informacyjnych.