atu-pracownia

Projekty

przebudowa domu
w gdyni 2021

Projekt przebudowy z nadbudową domu

Nowy wygląd budynku

Przy ul. Sieradzkiej w Gdyni projektowaliśmy zmianę bryły i wizerunku pewnego domu prywatnego z lokalem usługowym na parterze. Sympatyczni właściciele, wrażliwi estetycznie czuli, że piaskowy żółty kolor, rudy klinkier i bure kolory nie pasują do ich charakteru, a i układ funkcjonalny wnętrza nie spełniał wymagać rodziny. 
Zmiana kolorystyki na białą, nawiązuje do modernistycznego zaokrąglonego frontu. Wpasowuje się i podkreśla tożsamość miejsca – Gdyni. Gdynia, nazywana Polską perłą modernizmu, przywraca powoli swój blask i nowopowstające projekty właśnie podkreślają to, co jest w tym mieście tak wyjątkowego. A biały, zbliżony do bieli, kolor elewacji oraz czystość form i oszczędność w dekoracjach, to właśnie główne wyznaczniki tego kierunku w architekturze. 

Nadbudowa w domu

Trzymając się poprawnej terminologii, to co zrobiliśmy to nadbudowa, czyli dodanie powierzchni użytkowej na najwyższej kondygnacji, na której postało miejsce dla pokoi dziecięcych oraz sypialnia rodziców. Dzięki temu na piętrze zrobiło się dużo miejsca, który zaadoptowano na przestronny salon. 

Dom z lokalem usługowym

Powierzony budynek przekształcił nasz czołowy architekt i CEO – Tomasz Urbanowicz we współpracy z pracownią BeFront. Na parterze znajduje się lokal usługowy, konkretniej salon fryzjerski właścicielki, Pani Kasi. Zapraszamy serdecznie na stronę – Montowni Fryzur.