atu-pracownia

Projekty

wnętrza w kamienicy w elblągu 2020

Projekt wnętrza w przebudowywanej kamienicy

Projektowanie wnętrz to często jeden z elementów w projektach całościowych. W tym przypadku inwestor nabył ciekawy obiekt w Elblągu – kamienicę. Budynek aktualnie zaniedbany, o niezidentyfikowanej tożsamości, zyskał dzięki naszej pomocy projekt jego przebudowy, rozbudowy i nadbudowy. Zaprojektowana bryła i jej wizualizacje dostępne są w naszej zakładce o architekturze – Przebudowa kamienicy w Elblągu.

Projektowanie przebudowy

Projektując rozbudowy i przebudowy obiektów, często oprócz jego wyglądu zmieniamy również jego funkcje lub dodajemy nowe możliwości rozwoju inwestycji. Czasami jest to dodanie piętra, czasami podział obiektu na nowe sektory lub wydzielenie jakiejś części. Najważniejsze dla nas jest zachowanie dziedzictwa dzielnicy, rytmu elewacji, historycznych elementów fasady. Czasami mamy możliwość przywrócenie pierwotnego układu elewacji i oczyszczenia bryły z wieloletnich naleciałości, które ingerowały w czytelność formy.

Przykładowe wnętrza


Tworząc nową funkcjonalność budynku zmieniamy jego wnętrza lub dostosowujemy układy by właśnie go nie naruszać. W tym przypadku na życzenie inwestora podzieliliśmy wnętrza na niewielkie apartamenty – lokale mieszkalne. Integralną częścią naszej pracy przy tym obiekcie jest stworzenie przykładowych, możliwych do wykonania przestrzeni mieszkalnych. Projektowane wnętrza to przykłady dla przyszłych inwestorów. Nie szyte na miarę i potrzeby konkretnych osób, ale spełniające standardy wizualizacje dla każdego, kto chciałby pozyskać tę nieruchomość i chce sobie wyobrazić, jak w środku, we wnętrzu, może wyglądać.

Zmiany lokatorskie i przeprojektowanie wnętrza

Bardzo chętnie przyjmujemy później faktycznych inwestorów, którzy zamawiają u nas projekt wykonawczy. Jesteśmy w stanie nanieść na powstałą wizję ich uwagi i modyfikacje. Niekiedy to niewielkie personalizacje lub zmiany wtórne – na przykład wybrane meble są niedostępne, zamieniamy je na inne, lub pion względem projektowanego ma zmienione nieco wymiary – co wpływa na wygląd i rozmiar zabudowy kuchennej. 

Czasami jednak zmiana dotyczy całokształtu i wpływa na ogólny charakter wnętrza. Tworzymy wtedy ten projekt od początku, od koncepcji. Z nowymi wizualizacjami, odkładając pierwotne założenia na bok. Jesteśmy w stanie takie wnętrze dopasować do upodobań i potrzeb klientów. Nie jest to też dla nas żadną ujmą na honorze, że ktoś decyduje się na zupełnie inny styl i prosi o zmiany we wnętrzu – wręcz przeciwnie – uważnie wysłuchujemy i wprowadzamy w życie nowe pomysły.

Projektowanie wnętrz dla każdego 

Projektując wnętrza i tworząc wizualizacje sprzedażowe, chcemy by dawały poczucie możliwości zmian, chęci wprowadzenia się i zamieszkania. Pokazujemy rzetelnie przestrzeń i jej możliwości.