atu-pracownia

Projekty

dom w łodzi 2022

Wizualizacje marketingowe domu na sprzedaż

Powyższe dziewięć ujęć przedstawia naszą koncepcję wnętrz powstałą dla dewelopera w celach sprzedażowych. Dobrane kadry są wizualizacjami domu pod Łodzią, na ulicy Podwodnej. To przykłady wnętrza dla domów bliźniaczych powstających na kameralnym osiedlu niedaleko aglomeracji.

Projekty wnętrz pod klucz i wizualizacje

Dzięki tak różnorodnemu zespołowi i naszym współpracownikom jesteśmy w stanie zaoferować szeroki wachlarz usług. Oprócz projektów architektonicznych, koncepcji, przeliczeń działek, projektów wykończeniowych wnętrz pod klucz, tworzymy czasami wizualizacje sprzedażowe do celów marketingowych – ładne obrazki. Jest jednak różnica, kiedy ładne wizualizacje tworzymy my – architekci. Mamy poczucie materiałów i możliwości ich zastosowania. Posługujemy się płynnie środkami wyrazu we wnętrzach, umiemy sprawić by przestrzeń mimo faktycznych wymiarów i rzeczywistych wielkości wydawała się większa, bardziej przytulna, lub jeśli trzeba bardziej oficjalna i surowa. Nie zmieniamy wymiarów rzeczy realnych, trzymamy się możliwości przyszłego wykonania – np. sprawdzamy przeprowadzenie pionów, odległości, przejścia, tak, by faktycznie nasze obrazki mogły być zrealizowane i przełożone na projekt wykonawczy.

Projekt domu a same wizualizacje wnętrz

Wydawać by się mogło, że robienie samych wizualizacji nie wymaga od nas wiele. A jednak bazą do ich stworzenia jest pełen zestaw rysunków architektonicznych, z przekrojami, wytyczne inwestora i jakiś zamysł koncepcji marketingowej. Po pierwsze, staramy się by stworzone wnętrze miało rzeczywiste wymiary, odległości, zostały zachowane przejścia i wysokości. Rozstawienie otworów okiennych, szerokości drzwi, ustawienie szachtów. Na tym etapie nie musimy zwracać uwagę na rozłożenie elektryki, położenie kranu też możemy zmienić, ale ile schodów skąd dokąd i jak – to już jest w projekcie, być może nawet w etapie powstawania – więc nie chcąc narażać przyszłego inwestora na niepotrzebne koszty – zakładamy z góry że te elementy już tak zostają i zróbmy je tylko  wnajlepszym wydaniu. Po drugie, wizualizacje jako część oferty marketingowej muszą być spójne z założeniem wizualnym i brandingiem firmy. Staramy się, by nasze wizualizacje sprzedażowe podkreślały ogólny charakter inwestycji, wpisywały się w profil konsumenta do którego mają trafiać i pasowały jak spod jednej ręki do całej koncepcji. Często przyglądamy się materiałom marketingowym dostarczonym przez firmę zlecającą – kolorystyce, fontowi, rzutom, lub już istniejącej stronie internetowej. Tworząc więc wizualizacje do celów marketingowych robimy przyspieszony projekt, dla potencjalnych przyszłych domowników, których sobie razem z inwestorem wymyślamy. Chcemy jednak wyobrazić sobie kim są Ci ludzie, co mogą potrzebować, co im sprawi przyjemność.

Nowe wnętrza prywatne

Projektując wnęrze domu w czasie świeżo popandemicznym  trzeba wziąć pod uwagę potrzebę zagospodarowania przestrzeni pod biuro, home office lub chociaż pokój ze stanowiskiem do pracy. Ważna stała się przestrzeń do odizolowania, wyciszenia i skupienia. To bardzo ciekawe jak szybko, ale dynamicznie udało nam się przystosować do nowych warunków i wymagań. Z początku obserwowaliśmy na siłę upychane biurka, stanowiska pracy w kuchni, zakrycia z kołder, rozrzucanie tła na krzesłach by nie było bałaganu – uczyliśmy się na własnych błędach. Co gorsze błędy te często były odtwarzane online, szły transmisją na żywo na ZOOmie a niektóre stały się viralowym memem.
Na szczęście i my, projektanci, ale i producenci, bardzo szybko zareagowaliśmy na potrzeby rynku otwierając nowe możliwości, pokazując produkty i możliwości lepszego zorganizowania sobie takiej przestrzeni. Dziś mamy szeroki wachlarz ciekawych, modułowych mebli, komplety nie wyglądające na “typowo biurowe” – pasujące do nowoczesnych wnętrz prywatnych, mobilne ścianki o lekkiej i składanej konstrukcji. Wnętrze za to możemy potraktować materiałami wygłuszającymi i rozbijającymi dźwięki, stworzyć przestrzeń do pracy i mobilizacji.

Projektant wnętrz online, projektowanie zdalne

Projekt wnętrz zdalnie to również temat świeży, który bardzo szybko się upowszechnił. Nie jest już dziwnym, że na podstawie przesłanych materiałów od klienta i briefu, zestawu inspiracji i pytań tworzymy projekt koncepcyjny. Co innego przy etapie wykonawczym, wtedy potrzebujemy dobrej inwentaryzacji którą zazwyczaj robimy sami. Jeżeli projektujemy cały budynek i wnętrza pod klucz, wtedy bardzo ważna jest współpraca z wykonawcami którzy rzetelnie i z rozsądkiem będą w stanie wykonywać zadania. Mamy szczęście posiadać w swojej bazie wykonawców i fachowców którzy są w stanie dotrzeć do każdego zakątka Polski, nie straszne im jest postawienie domu w Szczecinie czy wykończenie mieszkań w Kielcach.
Jeżeli chcecie zobaczyć nasze wizualizacje na stronie dewelopera a może jesteście zainteresowani zainwestowaniem w swój kąt pod Łodzią to zapraszamy TUTAJ.