atu-pracownia

Projekty

przebudowa w elblągu 2020

Przebudowa kamienicy

Nowe oblicze budynku w Elblągu

Przebudowa kamienicy w Elblągu dała jej nowy, schludny i ułożony wygląd. Naszym zadaniem było stworzenie nowego wizerunku elewacji ale również zmiana funkcjonalności i układów wnętrza. Więcej o tym co powstało w środku, napisaliśmy osobne artykuły: 

1. Wnętrza w kamienicy w Elblągu

2. Części wspólne przebudowywanej kamienicy

Ujednolicenie elewacji

Nowy wygląd zewnętrzny powstał poprzez usunięcie niepotrzebnych dodatków, naleciałości dodane przez poprzednich właścicieli nieruchomości oraz ślady mody przeszłych lat. Dodaliśmy natomiast uzupełnienie bryły aby ją uspokoić i podwyższyć, powiększyć powierzchnię użytkową. 

Zamiana łuków w oknach podyktowana jest rytmem pozostałych budynków w pierzei. 

Kolorystyka elewacji

Również kolorystykę zmieniliśmy i uspokoiliśmy. Przy pracy nad starymi budynkami często już samo umycie i odświeżenie elewacji daje dużą i widoczną zmianę. Tutaj zmieniliśmy jednak popularne odcienie piaskowej żółci ścian, zrezygnowaliśmy z niepasującej białej podbitki, zmieniliśmy zaprojektowane nowe elementy są w bardziej spójnej, monochromatycznej gamie. Geometryczne płaszczyzny wyznaczone na froncie i ostatniej kondygnacji zmieniają proporcje bryły i dają jej nowoczesnego charakteru.