atu-pracownia

Projekty

części wspólne javorova 2020

Wnętrza części wspólnych

Przestrzenie wydzielone w zabudowie wielorodzinnej

Naszymi projektami są również przestrzenie części wspólnych w zabudowach wielorodzinnych. Korytarze, klatki schodowe, garaże, wejścia, przejścia a także przestrzenie przed budynkami.

Projekt niewidoczny a współgrający

Posługując się metaforą, możemy powiedzieć, że naszym zdaniem dobre wnętrze w zabudowie wielorodzinnej jest jak dobrze dobrane buty. Towarzyszy nam codziennie, ma być wygodne i przyjemne, spełniać swoje zadanie, a przy tym cieszyć oko, bo wszyscy lubimy otaczać się ładnymi rzeczami. I tak jak buty, jest tworzone z myślą o wielu osobach które mogą z niego korzystać, a przy tym ma się dopasować do każdego.

Dla wizerunku całego osiedla i dewelopera, to jednak ważna, dopełniająca wygląd całości część, która może podkreślić charakter inwestycji.

 Wnętrze zaprojektowane dla każdego

 Pierwsze wnętrza dla zgromadzeń ludzi tworzyliśmy my wszyscy wspólnie – w jaskiniach. Pierwszymi budynkami zamieszkania zbiorowego były kamienice czynszowe. Dzisiaj kupujemy mieszkania, wynajmujemy, a nasza wrażliwość na ich jakość i otoczenia zwiększa się z każdym rokiem. Dzisiaj, ważne jest czyste, schludne i przyjemne wnętrze klatki schodowej. Takie, w którym czujemy się bezpiecznie, o które chcemy dbać, które dodaje komfortu jeszcze po wyjściu z własnego lokum.

Projektowanie dla deweloperów

Wnętrze części wspólnych jest też ważnym elementem dla całej inwestycji. Fotorealistyczne wizualizacje przydają się deweloperowi do zobrazowania wnętrz przyszłym inwestorom. W ten sposób, kiedy w rzeczywistości jeszcze budynek się dokańcza, wszyscy – inwestor, ekipa budowlana, deweloper, i inni zainteresowani, mają już wyobrażenie o tym, co powstanie, jak będzie wyglądało. 

Kolory i materiały użyte na elewacjach i we wnętrzach staramy się dobierać uzupełniająco i kompatybilnie. Elementy naturalne dodają elegancji i wyciszają. Szare podłogi zniwelują brud nanoszony z dworu. Powierzchnie dotykane często: poręcze, klamki, gałki, staramy się zawsze wybrać o parametrach najmniej podatnych na zostawienie odcisków, najbardziej wytrzymałych na ścieranie. 

Fotorealistyczne wizualizacje

Dla projektów które są produktami sprzedażowymi często mamy przyjemność tworzyć fotorealistyczne wizualizacje. To, że ładny obrazek przyciąga wzrok i cieszy oko wiemy wszyscy, ale to nie wszystko co robią nasze wizualizacje. Są pomocą w komunikacji pomiędzy klientami a deweloperem jak i deweloperem a wykonawcą. Dzięki doświadczeniu w branży architektonicznej jesteśmy w stanie dobrać i odzwierciedlić odpowiednie materiały, nanieść potrzebne elementy komunikacji, oznaczyć ciągi piesze. Jeżeli trzeba lub wpływa to jakoś znacząco na projekt i jest jego ważnym elementem, nanosimy również tabliczki oznaczeń dróg ewakuacyjnych, przeciwpożarowych i informacyjnych.

 Oświetlenie to nie dekoracja

Bardzo ważne w projekcie części wspólnych jest oświetlenie. Pełni ono różne funkcje. Odpowiedni dobór opraw zapewnia wizualne dopełnienie projektu i tworzy jedność wizualną, ale ponad to potrzebne jest dobre zaplanowanie oświetlenia awaryjnego, doświetlenie głównych ciągów komunikacyjnych i robocze, np przy skrzynkach pocztowych, drzwiach wejściowych głównych i drzwiach wejściowych do mieszkań.

Funkcje dodatkowe i smart

 Dopełnieniem projektu części wspólnych budynków wielorodzinnych, jest przemyślenie ułatwień technologicznych. Możemy na przykład skorzystać do dostępnych i znanych już powszechnie funkcji smart, które na przykład pomogą nam intuicyjnie, bezpiecznie i w higieniczny sposób poruszać się po budynku. Najczęściej wybieranym jest połączenie czujek ruchu lub paneli dotykowych z oświetleniem.

Jak może oszczędzać blok

Kontrolowanie na przykład natężenia światła w zależności od pory dnia może również pozwolić zaoszczędzić pieniądze. Podobnie z wyłącznikami automatycznymi światła i samozamykaczami drzwi. Te drugie pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu, są ważne szczególnie w okresie zimowym. 

Założenie czujek oświetlenia na zewnątrz w strefie wejścia do budynku daje też komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ważne jednak, by nocne światło nie było zbyt mocne i chłodne.

Przyjemne osiedle Javorova w Gdańsku

Więcej o tym projekcie i naszym wkładzie w bryłę budynków na osiedlu Javorowa można przeczytać w zakładce ARCHITEKTURA. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej inwestycji, zachęcamy do zajrzenia na stronę dewelopera, gdzie zobaczyć można przepiękne zdjęcia naszego miasta, poznać okolicę a może i znaleźć wymarzony lokal dla siebie OSIEDLE JAVOROVA